Olejki zapachowe

Jeśli chcesz używać olejków eterycznych do wspierania medytacyji, ten post jest dla Ciebie! W dzisiejszych czasach wiele z nas żyje w spirali stresu, niepokoju i ciągłej pracy, od której z trudem możemy uciec. Jednak niektóre praktyki relaksacyjne, takie jak medytacja czy są wspaniałym narzędziem do zmniejszania lęku, osiągania wyższych stanów świadomości i redukcji negatywnej energii. Efekty te można dodatkowo wzmocnić, ucząc się stosowania olejków eterycznych w procesie medytacji.

Przede wszystkim, kiedy mówimy o olejkach eterycznych – mamy na myśli skoncentrowane ekstrakty roślinne, otrzymywane przez parowanie lub prasowanie różnych części rośliny. Należy podkreślić, że jest to kluczowy element odróżniający olejki eteryczne od olejków zapachowych, które są syntetyczne i wytworzone przez człowieka, które zawierają tylko pewne właściwości pochodzenia roślinnego. Właśnie dlatego olejki eteryczne doskonale nadają się do stosowania w praktykach aromaterapii z korzyściami terapeutycznymi. Korzyści można uzyskać, wdychając unoszące się cząsteczki  lub wchłaniając je przez skórę po ostrożnym rozcieńczeniu olejku nośnikowego, aby uniknąć podrażnień skóry**. W przypadku medytacji zalecamy stosowanie olejków eterycznych w jeden z poniższych sposobów:

  • Dyfuzory parowe: Ta metoda jest idealna dla dłuższych okresów armomaterapii. Możesz zagotować trochę wody z kilkoma kroplami olejku eterycznego, ale jeśli chcesz naprawdę długotrwałego doznania aromatu, najlepszym i najbezpieczniejszym pomysłem jest ultradźwiękowy dyfuzor do aromaterapii. W tym przypadku wibracje ultradźwiękowe cicho rozbijają wodę i olejki, tworząc delikatną mgiełkę, która Cię otula, tworząc relaksujące środowisko, które poprawia-koncentrację.

 

Dekoracyjny dyfuzor zapachowy LED w stylu marokańskim, efekt drewna- wtyczka EUDyfuzor zapachowy LED Kształt Tulipana, efekt drewna, wtyczka EU

  • Spraye: Innym sposobem na ożywienie zmysłów jest używanie olejków eterycznych w butelkach z rozpylaczem, aby rozprowadzić aromat po całym pomieszczeniu. Jako dodatkową wskazówkę możesz spryskać poduszkę do medytacji, aby uzyskać mocniejszy efekt.
  • Stosowanie miejscowe: Możesz rozcieńczyć olejek eteryczny z olejem nośnikowym, takim jak olej jojoba lub olej kokosowy i wmasować w skórę; na przykład w punkcie tętna lub na czole na trzecim oku.
  • Kominki Zapachowe: działają przy użyciu świecy do spalania i podgrzewania mieszanki olejków eterycznych i wody, aby rozprowadzić zapach po całym pomieszczeniu. Palniki olejowe to również dobry pomysł, jeśli szukasz dekoracyjnego dodatku do swojej przestrzeni medytacyjnej.

Quemador de Aceite y Vela de Cerámica - Flor Amapola Pick Of the BunchQuemador de Aceite y Velas de Cerámica - Eden - Rejas Tonos Pastel

  • Akcesoria do aromaterapii: Możesz dodać kroplę ulubionego olejku eterycznego do naszyjnika, bransoletki lub breloczka wykonanego z chłonnego materiału, z którego możesz wdychać aromat podczas podróży. Ta metoda jest bardzo przydatna, jeśli chcesz zabrać ją ze sobą na medytację na świeżym powietrzu w swoim miejscu pracy, na łonie natury itp.

 

Teraz dowiedzieliśmy się trochę o różnych sposobach włączania olejków eterycznych do naszej medytacji – nadszedł czas, aby poznać różne wpływy na nasz umysł i ciało niektórych z najpopularniejszych zapachów:

  • Olejek eteryczny z mięty pieprzowej: Zwykle używany do celów medycznych i kosmetycznych, jest również idealny do porannej medytacji lub szybkich przerw w pracy mózgu, ponieważ zapewnia dużą koncentrację i jasność umysłu.
  • Olejek z drzewa herbacianego: Ten olejek eteryczny był używany od czasów starożytnych przez rdzennych mieszkańców Australii do leczenia ran. Dziś jest powszechnie stosowany w leczeniu trądziku, grzybicy i ukąszeń owadów. Doskonale nadaje się jednak również do psychicznej odnowy fizycznej podczas medytacji, dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i oczyszczającym.
  • Ylang Ylang: Idealny równoważnik energii o silnym kwiatowym i podnoszącym na duchu zapachu. Zaleca się stosować w niewielkich ilościach, ponieważ aromat może łatwo stać się przytłaczający.
  • Patchouli Essential: Unikalny olejek eteryczny o bardzo wyraźnym aromacie, idealny do zrównoważenia naszych myśli i emocji podczas medytacji. Charakteryzuje się zdolnością do promowania snu, walki z depresją i poprawiania nastroju.

 

To tylko kilka przykładów najpopularniejszych olejków eterycznych do medytacji, a marki takie jak Eden czy Goloka mają do wyboru kilka alternatyw. Podobnie istnieją alternatywy dla tych, którzy szukają gotowych mieszanek. Na przykład, Goloka Blend Natural Essential Oil Meditation będzie idealna dla osób poszukujących głębokiej koncentracji podczas medytacji lub Goloka Blend Natural Essential Oil Energizing dla tych, którzy chcą rozpocząć dzień z energią.

Połączenie medytacji i olejków eterycznych może być potężną i transformującą fuzją. Nie bój się próbować różnych alternatyw i mieszanek, dopóki nie znajdziesz tej, która najbardziej Ci odpowiada!

 

 

 

** Nie stosować bezpośrednio na skórę, przed nałożeniem na skórę należy je zawsze rozcieńczyć w nośniku, zwykle oleju roślinnym. Użytkownicy z alergiami powinni przeprowadzić test tolerancji. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli nie masz pewności.