Deklaracja dotycząca współczesnego niewolnictwa i etyki

Jako nowoczesna, rozwijająca się firma dbamy i działamy zgodnie z zasadami etyki wobec pracowników i dostawców zarówno w Europie, jak i na Dalekim Wschodzie.

Posiadając biura zarówno w Xiamen, jak i Yiwu, mamy ludzi na miejscu, aby mogli fizycznie kontrolować i monitorować fabryki i firmy wykorzystywane w naszym łańcuchu dostaw. W ten sposób możemy być pewni, że nasi dostawcy przestrzegają wysokich standardów, których można by się od nich spodziewać w stale rozwijającej się branży dbającej o środowisko. W połączeniu z codwuletnimi wyjazdami naszego działu zaopatrzenia do Chin i zobowiązaniem do przeprowadzania audytów społecznych tam, gdzie to możliwe, jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z naszymi dostawcami wydajność i standardy będą się poprawiać i rosnąć z roku na rok.

Współczesne niewolnictwo i audyt społeczny

W Puckator dążymy do wyeliminowania możliwości nowoczesnego niewolnictwa w naszym łańcuchu dostaw. Może to obejmować przestępstwo niewolnictwa, pracy przymusowej lub obowiązkowej, pracy nieletnich lub handlu ludźmi. Oczekujemy spełnienia minimalnych norm zgodnie z wytycznymi Inicjatywy na Rzecz Etycznego Handlu (ETI)

W ramach naszego stałego zaangażowania w przestrzeganie standardów zakładów produkcyjnych i odpowiedzialności wobec pracowników w tych środowiskach wymagamy, aby nasi dostawcy mogli przeprowadzać uznane na całym świecie audyty społeczne. Audyty społeczne upewniają nas, że dostawcy i fabryki, z których korzystamy, stosują się do współczesnych praktyk zawodowych. Audyt społeczny obejmuje ważne aspekty, takie jak poniżej:

 • Zatrudnienie jest dobrowolne.
 • wypłacane są odpowiednie płace
 • limit godzin pracy jest przestrzegany
 • Analiza społeczna
 • Zaangażowanie i ochrona pracowników
 • Prawo do zrzeszania się i negocjacji w sprawie umów zbiorowych
 • Pracownicy nie są dyskryminowani
 • Odpowiedni pakiet wynagrodzeń
 • Podsumowywanie godzin pracy
 • Świadczenia takie jak emerytura, zasiłek medyczny, zasiłek dla bezrobotnych i macierzyński
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy
 • Zakaz zatrudniania dzieci
 • Ochrona środowiska
 • Etyczne postępowanie w biznesie

Łańcuch dostaw

Nieustannie angażujemy się w odpowiedzialne i etyczne pozyskiwanie surowców, a nasz dział zakupów ściśle współpracuje z dostawcami, kontrolując nowe produkty i metody produkcji w celu pozyskiwania produktów bardziej przyjaznych dla środowiska. W 2018 roku wprowadziliśmy naszą nową gamę bambusów, w której wykorzystuje się bambus pozyskiwany z bambusowego odpadowego produktu ubocznego wytwarzanego przy produkcji pałeczek. Świeży bambus użyty do jego początkowej produkcji pochodzi od lokalnych rolników w Chinach, którzy w jego miejsce przesadzają nowy bambus.

Nasze wycieraczki są produkowane w Kerali w Indiach przy użyciu odpadowego włókna kokosowego i są produkowane w małych spółdzielniach społecznych, co zwiększa zatrudnienie w odległych lokalizacjach.

Produkty wykonane z tworzyw sztucznych, na przykład nasz asortyment lunchboxów, butelek i kubków piknikowych, nie zawierają BPA ani ftalanów.

Ciągłe doskonalenie oraz szkolenia

Chcąc poprawić zrozumienie między nami a naszym łańcuchem dostaw, wprowadziliśmy umowę w momencie składania zamówienia. Przedstawia wszelkie informacje i wymagania, których oczekuje się od naszych dostawców. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązanie wielu problemów może zająć trochę czasu, jednak jesteśmy przekonani, że wdrażając nowe przepisy i wytyczne oraz nieustannie monitorując praktyki firm i dostawców, jesteśmy w stanie osiągać ciągłą poprawę.

Nasz personel jest regularnie szkolony, aby upewnić się, że wszyscy są świadomi swoich obowiązków zgodnie z polityką i standardami branżowymi. Nasze oświadczenia i zasady są regularnie przeglądane i aktualizowane.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące tej strony, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta.

Shall we send you a message when we have discounts available?

Remind me later

Thank you! Please check your email inbox to confirm.

Oops! Notifications are disabled.

Prawo autorskie © 2000 - 2024 Puckator EDC Sp. z o.o. Ul. Graniczna 8AA, 54-610, Wrocław. Numer REGON: 389391683 - Numer NIP: PL8943170010